Minecraft – własny serwer

Nie wiesz jaki sprzęt wybrać, a chcesz postawić swój własny serwer do gier Minecraft? Przecież nie każdy musi podążać za najnowszymi zmianami w technologi komputerowej. Nie masz czasu na śledzenie najnowszych danych o procesorach, rodzajach pamięci RAM czy HDD? Ja osobiście nie lubię się zagłębiać w parametry CPU i podejmować ryzyka, czy zakupiony procesor będzie pasował do płyty głównej, czy też nie. A pamięć RAM? DDR, DDR2, DDR3 czy DDR4? Można się w tym wszystkim pogubić. A jeżeli jeszcze dołożymy do tego dyski twarde i technologię RAID, to naprawdę można stracić zapał. Ponieważ taki serwer będzie dostępny dla innych użytkowników, którzy będa przechowywali na nim swoje dane, więc musimy też zadbać o kopię zapasową danych.

Oczywiście, można kupić kilkanaście najnowszych gazet komputerowych traktujących o sprzęcie i porównywać parametry samemu. Można też przejść się do najbliższego sklepu i podpytać o radę specjalisy. Ale czy na pewno dostaniemy niezależną opinię od sprzedawcy? Można też samemu spędzić godziny przeglądając internetowe fora i blogi. Trzeba jednak pamiętać, że te dość szybko stają się nieaktualne i nie podążają za rozwojem technologi.

Ale wyobraź sobie, że nie musisz spędzać godzin przed komputerem szukając odpowiedniego serwera na własne potrzeby? Lub też nie musisz polegać na opini innych osób, do których nie masz pełnego zaufania. Czy nie byłoby fajnie, abyś tylko powiedział na co potrzebujesz serwer, a specjalista przygotowałby ci dokładną specyfikację?

Chcielibyśmy Ci pomóc, tak abyś mogł cieszyć się własnym serwerem gier Minecraft. Taki komputer musi spełniać najwyższe standardy i wykorzystywać najlepsze rozwiązania dosępne na rynku na dzień dzisiejszy. Jednakże nie możemy zapomnieć o cenie. Jest to sprzęt, który kupujemy we własnym zakresie i na własny użytek, więc cena musi być przystosowana dobrana odpowiednio do wymagań.

Dlatego po konsultacjach z naszymi specjalistami w dziedzinie sprzętu komputerowego, chcemy Ci zaproponować następujące zestawienie hardware:

Processor CPU: Intel CORE i5-3470 3,2GHz
Pamięć RAM: 8 – 16 GB DDR 3,
Dysk twardy: 3x500GB SATA 7.2K RPM połączonych w RAID 5

Takie zestawienie sprzętu pozwoli nam na optymalne zarządzanie serwerem gier specjalnie przygotowanych pod grę Minecraft. Tak, abyśmy mogli cieszyć się grą z naszymi przyjaciółmi.