3 porady jak przeżyć w Minecraft

Chciałbym Wam przestawić trzy porady, które pomogą Wam w trudnych sytuacjach napotkanych w Minecraft.

1. Zmiana trybu gry

Nie możecie uporać się z zombi lub pająkami? Nie macie odpowiedniego schronienia aby schronić się przed przeciwnikami? Zdrowie na wykończeniu i brak jedzenia, żeby je podreperować? Z tymi wszystkimi problemami możemy uporać się przez zmianę trybu gry na „Peaceful”. Wasze zdrowie szybko się zregeneruje, a złowrodzy przeciwnicy znikną. Ta metoda może nie jest najlepsza, ponieważ odbiera dreszczyk emocji, który towarzyszy nam podczas próby przetrwania. Jednak można ją stosować przy budowie większych struktur, np domów lub zamków. Wtedy nastawiamy się bardziej na efekt końcowy, a nie na walkę o przetrwanie.

2. Więcej drewna

Jeśli chcemy zdobyć więcej drewna z drzewa, ale nie możecie dosięgnąć najwyższych jego partii, postarajcie się zostawić dolny blok nietknięty. Wskoczcie na niego aby dosięgnąć resztę. Na koniec, można zająć się najniższym kawałkiem. Pamiętaj, że drewno to jeden z najważniejszych materiałów w Minecraft.

3. Schronienie awaryjne

Jeśli jesteście daleko od swojej kryjówki a zbliża się noc, co często może się każdemu przytrafić, nie wszystko stracone. Wykop trzy bloki wgłąb ziemi, wejdź do dziury i postaw jeden blok nad swoją głową. Jesteś bezpieczny. Możesz także poszerzyć swoją kryjówkę, tak aby ulokować tam łóżko. Niestety, trzeba się liczyć z tym, że przy wyjściu na powierzchnię, będziemy mogli pojawić się w samym środku grasujących zombi. Alternatywnym rozwiązaniem może być zbudowanie słupa wysokiego na kilkanaście bloków bezpośrednio pod własnymi nogami. To pomoże w bezpieczny sposób uniknąć spotkania z nieprzyjemnymi stworami.

Mam nadzieję, że te porady przypadną Ci do gustu i usprawnią poruszanie się w świecie Minecraft.